I-ai iubit, cum M-ai iubit pe Mine
Ioan, 17:23 Eu în ei, şi Tu în Mine; - pentru ca ei să fie în chip desăvârşit una, ca să cunoască lumea că Tu M-ai trimis, şi că i-ai iubit, cum M-ai iubit pe Mine.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg4Wbs1LHyHhoHI9NJ-8vKlGnYY8H72I28fMAexYThElk1nENvseFk7mVkAHx9UjIVyrBlhJLnCkyiiCkuxPNjnv0tvyhMZHh-yAxyiDHMKMNLUMQGIzDg-i7eFqcttDct1EYjJlX89JQA/s200/ATgAAACGH1lcHTYYEXuxHNT2WQ6CzNEfwa53eAgoA9EDZ5dscbG3Qu51HHG3yr-0qg_CvAGsTyMck4Waeeegd_ElA2gLAJtU9VBuRYg--KRwwOPNcjmqcGY_yfQK1w.jpg)
Cât de minunat este exprimată iubirea lui Dumnezeu în aceste simple cuvinte!
Mântuitorul nostru se roagă să înţelegem această iubire şi la rândul nostru să avem tot atâta încredere cât a avut şi El în iubirea lui Dumnezeu," i-ai iubit, cum M-ai iubit pe Mine".
Dacă până acum nu ai inţeles cât de mare este iubirea lui Dumnezeu pentru tine, citeşte acest pasaj, pune-ţi inima să îl înţelegi şi nu mai pierde nici o clipă departe de iubirea Lui.
Deschide-ţi inima să poţi primi iubire din iubirea lui Dumnezeu, să rămâi în iubire şi să acţionezi în ascultare din şi prin iubire.
0 Comentarii:
Trimiteți un comentariu