"Este o nălucă!"
Matei 14;26 Când L-au văzut ucenicii umblând pe mare, s-au înspăimântat, şi au zis: "Este o nălucă!" Şi de frică au ţipat.
Dar trebuie să fim intr-o relaţie reală cu El, altfel nu o sa ştim ce să facem şi o să intrăm în panică, când o să ne aflăm în faţa unui miracol. Trebuie să cunoaştem vocea Lui blândă, atunci când ne vorbeşte, să-L credem pe Cuvânt şi să acceptăm ca El să fie la cârma vieţii noastre. Când ne ţinem privirea aţintită asupra lui Isus şi nu privim la circumstanţele din viaţa noastră, El ne dă puterea să călcăm peste toate greutăţile.
Să fim atenţi să nu-L ţinem la distanţă! Să nu ne speriem şi să spunem: "Este o nălucă!" Să stăm într-o relaţie strânsă cu El, să-L putem recunoaşte când vine în ajutorul nostru în forme mai puţin înţelese de noi.
Să avem curajul să acţionăm prin credinţă!
Să avem încredere în promisiunile Lui!
0 Comentarii:
Trimiteți un comentariu